Педагогічне
краєзнавство

Меню сайта
Черкаська область
Інші області
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Літературні джерела

1 | 2 | 3 | 4 | ... |


Графи Потоцькі: сторінки історії тульчинської лінії. Ігор Кривошея, 2006р.

У книзі досліджується родовід графів Потоцьких, які належали до давнього польського шляхетьського аристократичного роду, історія якого багато в чому оповита ореолом таємничості.

Сторінки: 1, 2
Міфи Київської землі та події стародавні. Знойко О. П., 1989р.

Науково-популярне видання присвячене дослідженню подій історії Київської Русі, культури та етногенезу східних слов'ян. Розвідки О.П.Знойка переконливо виявляють астральну природу язичництва, розкривають зміст пантеону старокиївських богів. Книжка пропонується старшокласникам, а також тим читачам, які цікавляться історією рідного краю.


Сторінки: 1, 2

Полєхіна В. М., Нестругіна Л. М. Школа і долі: Монографія // заг. ред. Н.С.Побірченко. - К : КВІЦ, 2010. - 248 с.

У монографії висвітлено історію школи села Білашки Тальнівського району Черкаської області. У розділах подано короткі відомості про село, школу, учнів, учителів та випускників від минулого до сьогодення. Автори сподіваються, що видання викличе інтерес у вчителів та випускників Білашківської школи, а також усіх тих, кого цікавлять дослідження в галузі педагогічного краєзнавства.

Сторінки: 1, 2
Школа над Россю. О.А.Захаренко, С.М.Мазурик, 1979р.

У книжці узагальнено педагогічний досвід учителів Сахнівської середньої школи Черкаської області. На багатьох фактах розкривається система виховної і навчальної роботи педагогічного колективу цієї школи. Значну увагу приділено питанням ідейного, морального та трудового виховання, показано взаємодію школи сім'ї і громадськості в комуністичному вихованні підростаючого покоління. Адресована вчителям, вихователям, керівникам загальноосвітніх шкіл.

Сторінки: 1, 2
Свято-лебединский монастырь

Книга видана в честь 15-річчного ювілею відродження Лебединського монастиря. В книзі розповідається про історію зародження, існування, занепаду і оновлення святої обителі. В хронологічному порядку наведені події, вікопомні дати, охарактеризовано культові споруди та висвітлено діяльність насельниць монастиря.

Сторінки: 12

Криві Коліна крізь терни і роки. В історії села — історія України. Історико-краєзнавча, художньо-публіцистична оповідь / Мовчан В. П., Нерубайський І. А., Олійник В. Й. — К.: КВЩ, - 712 с.

Науково-популярне видання, яке чи не вперше в Україні являє собою таку велику за обсягом і розлогу історію села, що переплітається з історією всієї України. Крім того, книга висвітлює багато інших цікавих тем, порушує ряд загальнонаціональних проблем. А такий багатющий матеріал, що викладений у розділі "Наша мова українська - батьківська, материнська", та хронологія духовного і фізичного винищення української нації, подана в розділі "На шляху до незалежності", стануть знахідкою не лише для вчителів -словесників та істориків.
Велика кількість ілюстрацій органічно доповнює оповідь, унаочнює згадані в книзі події, факти, розповідає про багатьох людей.
Видання розраховане на широке коло читачів і може бути використане як джерело додаткових знань, особливо при вивченні історії рідного краю.


Сторінки 1, 2
Україна в цікавих фактах: Книга рекордів України / Упорядник Г. О. Маценко. — Львів: Слово, 1992. — 160 с.

Видання містить багато звичайних і незвичайних, але цікавих і дивовижних фактів з життя людей та історії України, про явища природи,науку, мистецтво, спорт. Книга допоможе довідатись, де на Україні розташовані найвищий водопад і найглибша, шахта, хто є рекордсменом серед довгожителів і наймолодшим студентом, яке періодичне видання в республіці має найбільший тираж і хто автор найдовшого листа.
Для читачів різного віку, професій і уподобань.


Сторінки 1, 2
Бевз Г.П. Історія Уманщини. - К., 1997. - 103с.

Ця книжка писалась не заради гонорару чи чогось подібного, її мета - допомогти учням і всім бажаючим ознайомитись з історією Уманського краю. Не виключено, що в ній можуть виявитись недоліки і прогалини. Але вона може послужити основою, на якій згодом спеціалісти напишуть кращу і повнішу історію Уманщини.
Над рукописом книжки автор працював біля 20 років. Перший його варіант рецензував у 1982 р. М. Ф. Комарницький і працівники Уманського краєзнавчого музею. Другий варіант в 1994 - 1997 pp. друкувала «Уманська зоря». Дане видвння - третій варіант, уточнений і доповнений.


Сторінки 1, 2

Бодров Ю.І. Історія Уманського козацького полку: Монографія. - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2001. - 276 с.

У монографії висвітлено історію Уманського козацького полку на всьому просторі його існування -з 1648 по 1713 рік. На основі архівних джерел по-новому інтерпретується участь уманського козацтва в українському визвольному русі середини XVII - початку XVIII століття. Залучивши нові та критично використавши відомі джерела, автор дослідив комплекс проблем, пов'язаних з процесом становлення та еволюції Уманського полку як адміністративно-територіальної та військової одиниці Української козацької держави (1648-1781 pp.).
Видання прислужиться викладачам, вчителям, студентам, учням, всім, хто вивчає історію рідного краю.


Сторінки 1, 2

Історія української культури / За загал. ред. І. Крип'якевича. - К.: Либідь, 1994. - 656 с.

Ця ґрунтовна праця створена видатними українськими вченими й мистецтвознавцями Іваном Крип'якевичем, Володимиром Радзикевичем, Миколою Голубцем, Степаном Чарнецьким та Василем Барвінським у 30-ті роки. В яскравій та доступній формі автори подають основні відомості про розвиток українського письменства, образотворчого мистецтва, театру та музики від княжої доби до першої третини XX ст. у тісному зв'язку із поступом українського суспільства. Виклад супроводжується численними ілюстраціями.
Для викладачів, культурологів, мистецтвознавців, студентів, усіх, хто цікавиться самобутньою українською культурою.


Сторінки 1, 2

1 | 2 | 3 | 4 | ... |

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Copyright Бондаренко Тетяна © 2025
Сайт управляється системою uCoz