Педагогічне
краєзнавство

Меню сайта
Черкаська область
Інші області
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Літературні джерела

1 | 2 | 3 | 4 | ... |


Хаврусь Сергій. Нечуєва оселя на березі Росі: Літературно-краєзнавчі розвідки. - Черкаси: Видавництво "Кур"єр", 2004. - 57с.

У літературно-краєзнавчих розвідках розповідається про класика української літератури Івана Нечуя-Левицького як одного з будівничих наддніпрянського духовного центру України.
Автор ознайомлює читачів з історією створення літературно-меморіального музею письменника в Стеблеві Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, а також подає історико-географічний огляд селища над Россю - батьківщини автора "Миколи Джері" та "Кайдашевої сім'ї".


Сторінка 1, 2

Хаврусь Сергій. Стеблів над Россю: Краєзнавчий нарис. - Черкаси: Видавництво "Кур"єр", 2004. - 117с.

У краєзнавчому нарисі розповідається про поселення за сивої давнини на території нинішнього селища Стеблева скіфів, слов'ян та козаків, а також про заснування Ярославом Мудрим над Россю літописного Боров-града — предтечі козацького містечка, вихідці з якого організували на легендарній Січі Верхнєстеблівський і Нижнєстеблівський курені.
Читачі також мають можливість довідатися про Стеблівщину, яка, за свідченням археологів та істориків, була одним з перших культурно-етнічних центрів слов'ян у Надроссі і є одним з центрів по дослідженню першовитоків нашої державності.


Сторінки 1, 2

Лоєк, Єжи. Історія прекрасної бітники: Роман / З польськ. пер. Д.Андрухів. – К. : Юніверс, 2005 – 448с.

Книжка відомого польського історика Єжи Лоєка (1932 — 1986) «Історія прекрасної бітинки» присвячена цікавій постаті кінця XVIII — початку XIX ст. Софії Ґлавані-Вітт-Потоцької. її сходження на високі суспільні щаблі було вельми незвичайне. На основі історичних документів тих часів, листів Софії до своїх дочок та коханців автор подає широку панораму епохи, яка сприймається з великою вірогідністю. Софія Ґлавані-Вітт-Потоцька півжиття прожила в Україні, її тричі продавали і купували; вродлива від природи, вона волею долі і внаслідок складних життєвих перипетій стала легендою свого часу. її прихильности домагалися дипломати, державні сановники і навіть королі.

Сторінки 1, 2

Старовинні українські легенди / Уклад. Т. С. Жабська., худож. С. В. Овчаренко.— X.: Веста, 2009.- 80 с.

Унікальне, багато ілюстроване літературно-художнє видання дає змогу ознайомитися з легендами та переказами різних етнографічних регіонів України, відчути неповторні народні інтонації, живу розмовну мову, глибинні моральні та естетичні почуття, а також іскрометний гумор українського народу.
В яскравих художніх образах відтворено характерні особливості українського побуту, одягу, оздоблень, зброї та ритуальних предметів.
Видання призначене для широкого кола читачів.


Сторінки: 1, 2

Опис України / Гійом Левассер де Боплан. Українські козаки та їхні останні гетьмани; Богдан Хмельницький / П. Меріме / Пер. з фр, приміт. та передм. Я. І. Кравця.— Львів: Каменяр, 1990.— 301 с.

Твори, що ввійшли до книги,— визначне явище у світовій україністиці. Праця Боплана, французького інженера XVII ст., тривалий час була єдиним, найавторитетнішим джерелом пізнання героїчної історії запорізького козацтва, звичаїв українців, флори та фауни краю. Пропоновані твори П. Меріме — унікальне свідчення українознавчих зацікавлень класика французької літератури. У них письменник виступає як сумлінний науковець, психолог, історик.

Сторінки: 1, 2
Березівська Л.Д., Побірченко Н.С. Авторська школа Олександра Антоновича Захаренка. - Черкаси: ЧООПП, 2010, - 64 с.
 
На прикладі аналізу Авторської школи Олександра Антоновича Захаренка розкрито педагогічне підгрунтя основ виховання школярів у Сахнівській школі
 
Сторінки 1, 2

Маловідомі першоджерела української педагогіки (друга половина XIX - XX ст.): Хрестоматія / Упоряд.: Л. Д. Березівська та ін. - К.: Наук, світ, 2003. - 418 с.

В хрестоматії представлені маловідомі або зовсім невідомі тексти педагогів та освітніх діячів, які жили і творили в Україні з другої половини XIX і до кінця XX століття. Тексти, відібрані в хрестоматію, розкривають багату палітру концепцій напрямів, підходів, оцінок педагогічних явищ і фактів, які демонструють розвиток педагогічної думки як складний, багаторівневий часом суперечливий процес. Особлива увага приділяється текстам, які повністю випали із педагогічного обігу. Тексти публікуються у супроводі вступних статей з інформацією про кожного з авторів і про його педагогічні позиції.

Сторінки 1, 2

Антологія педагогічного краєзнавства Черкаського краю: Навчальний посібник / За заг. ред. Побірченко Н.С. - Умань, 2008. - 344 с.

Навчальний посібник висвітлює узагальнені результати досліджень, проведених згідно плану виконання держбюджетної теми «Педагогічне краєзнавство Черкащини у підготовці майбутніх учителів» в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. У ньому здійснено теоретичне узагальнення й запропоновано розкриття наукової проблеми, представленої у вигляді поліаспектного аналізу становлення освіти в Україні у цілому та Черкаському регіоні зокрема, на основі глибокого вивчення та аналізу архівних матеріалів, історико-педагогічної літератури висвітлено розвиток педагогічної думки з періоду княжої доби (IX-XVI століття) і до наших днів.

Сторінки 1, 2

Школи Черкащини: у вимірі часу [упор.: О.В. Фещенко, Н.С. Побірченко, Л.В. Войтова]. - Умань : СПД Жовтий, 2009. - 206 с.

На основі матеріалу, представленого керівниками загальноосвітніх навчальних закладів Черкащини, було проведено ретроспективний аналіз розвитку освіти регіону. Вперше здійснено спробу систематизувати навчальні заклади Черкаського краю. Хроніка розвитку шкільництва - надзвичайно багатий і цікавий матеріал, який може бути корисним для науковців, істориків, освітян, студентів, аспірантів та усіх тих, кого хвилюють проблеми розвитку вітчизняної освіти.

Сторінки 1, 2

Путівник по музейній кімнаті: Путівник / Текст: І.І.Сухий, Фото О.Яценко. - МРВП "КІМ", 2010. - 22 с.

Путівник по музейній кімнаті гармоніки допоможе познайомитись з найпопулярнішим музичним інструментом світу, який має своє неповторне життя, свою історію. В експозиції представлено більше 1000 експонатів: музичні інструменти, предмети і фотографії, афіші, учбові посібники, відеокасети і диски, пов’язані з побутуванням гармоніки в Україні та за її межами. В путівнику викладено історію створення та розвитку музейної кімнати, а також цікаві відомості про гармоніки, їхнє значення для людини та суспільства.

Сторінки 1, 2

1 | 2 | 3 | 4 | ... |

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів

Copyright Бондаренко Тетяна © 2024
Сайт управляється системою uCoz